11.07.2018 10:27

RockOperu Praha za první polovinu roku navštívilo 10.000 lidí

Téměř 10.000 diváků navštívilo za první pololetí letošního roku holešovickou arénu RockOpera Praha, aby zhlédlo jednu z uváděných oper. Nejsledovanější se stal hororový Vymítač, kterého si nenechalo ujít během dvou vyprodaných repríz více než 2000 lidí. Zájem o RockOperu stoupá, představení kombinující často operu s rockovou hudbou v roce 2016 navštívilo celkem 12.052 diváků, meziročně o 2000 návštěvníků více. ČTK dnes o tom za provozovatele RockOpery informoval Tomáš Kopečný.

„Je skutečně potěšující vidět, že návštěvnost diváků v posledních letech vždy dokáže prolomit stanovenou hranici. Ze statistik za tento půlrok vyplývá, že nejoblíbenější operou se u diváků stala hororová opera Vymítač. Vidělo ji celkem včetně loňské silvestrovské premiéry již téměř 3000 lidí a budeme s ní zahajovat i další sezónu," uvedla zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Druhým nejnavštěvovanějším představením se stala opera Romeo a Julie, kde se vedle zpěvačky Žofie Dařbujánové v hlavní roli nově objevila také slovenská zpěvačka vystupující pod jménem Beego. Třetí příčku uhájil Malý princ s Kamilem Střihavkou v hlavní roli.

Divadelní sezóna 2017/2018 oficiálně skončila, nicméně RockOpera Praha se přes prázdniny s diváky neloučí. Na členy souboru čekají letní akce se speciálním programem. „Od pátku 13. července budeme hrát v Českém Šternberku na River Festu s koncertním programem nazvaným Sen noci svatojánské s akrobacií a s průřezem našimi rockovými operami. S tímto programem pojedeme hrát i 28. července do Staré role na Rock iN Roll a posléze 11. srpna také poprvé vystoupíme na Slovensku v Banské Bystrici," sdělila Forest.

Nová divadelní sezóna odstartuje v RockOpeře Praha 20. září představením Vymítač. Podzimní část sezóny pak divadlo zakončí 31. prosince uvedením koncertní premiéry opery Frankenstein.

Pražská RockOpera sídlí na místě předchozího muzikálového divadla. Má hlediště s 800 místy. Premiéra rockové opery Oidipus Tyranus se zde uskutečnila v dubnu 2010 v divadle Milénium, které se později přejmenovalo na Metropolitní divadlo, které v současné době nese jméno RockOpera Praha.

http://www.rockopera.cz/

Autor článku: ČTK: jir, mha, foto: Hana Brožková