15.06.2021 11:15

Rozmarné léto – festival cirkusových a pouličních divadel v Moravské Třebové

Kulturní služby v Moravské Třebové zakládají novou kulturní tradici v podobě vícedenního festivalu českého pouličního divadla s názvem Rozmarné léto. Festival v termínu 23. – 26. června široké veřejnosti ukáže, že divadlo nemusí existovat jen v uzavřeném prostoru.

Široká veřejnost se může těšit na prezentaci a popularizaci uměleckých žánrů jako jsou nový cirkus, pantomima či pouliční a pohybové divadlo. Představení jsou určená celému věkovému spektru diváků. Pochopitelná a srozumitelná dětem, zábavná a ohromující pro dospělé.

Program ke stažení

„Těšíme se, že kultura v Moravské Třebové znovu ožije. Centrem dění se stanou zámek, park za muzeem a areál Knížecí louky. Nebude chybět ani šapitó postavené za muzeem. Tato místa se v průběhu festivalu promění v uměním tepající zónu. Vybrané soubory a skupiny akrobatů, klaunů a žonglérů jako je Cirk La Putyka, Bratři v tricku aj. patří mezi špičku ve svém oboru. Divadelní a cirkusový program doplní koncerty kapel Chanson Trio CouCou, Bombarďák s autorskými písničkami pro děti a Circus Problem se svým disco-balkánským stylem,“ přibližuje ředitelka kulturních služeb Marie Blažková.
Součástí vícedenního programu budou i dopolední workshopy pro rodiny s dětmi a žáky Speciální základní školy, kde budou moci návštěvníci přičichnout k základům žonglování. Vstupenky lze koupit v předprodeji, nebo na místě. Běžkařská Odysea sehraná na Knížecí louce bude volně přístupná veřejnosti. Vše proběhne ve venkovním prostředí. Naživo. I přesto je nutné dodržovat platná hygienická doporučení.

Autor článku: převzato z: https://www.moravskatrebova.cz/