28.11.2005 00:00

SE.S.TA: Stáž Body Mind Centering

SE.S.TA pořádá ve dnech 3. a 4. prosince 2005 v rámci programu DanseLab A3 Stáž Body Mind Centering (BMC) pod vedením slovenské tanečnice, pedagožky a choreografky Anky Sedláčkové s podporou Culture 2000. BMC je novátorským přístupem k analýze pohybu a pohybové reedukaci. Jedná se o zkoumání těla přes poznáni základních tělesných systémů: kosterního, svalového, tělesných kapalin, neuroendokrinního... a vývojových schémat souvisejících s tělesným rozvojem, která zůstávají v pozadí lidských pohybů. BMC přechází z tradičního poznání anatomie a fyziologie ke konkrétním fyzickým a emočním vjemům, které přichází z různých částí těla a jejich funkcí. Nejedná se o pouhé jejich „zviditelnění“, ale o jejich „procítění zevnitř“ v osobní zkušenosti.

Stáž Body Mind Centering pod vedením Anky Sedláčkové (SK)

3. a 4. 12. 2005

Místo konání: DDM, Pod Juliskou 2, Praha 6

Anna SEDLAČKOVÁ

Slovenská tanečnice, pedagožka a choreografka. Vyučuje na bratislavské VŠMU současné taneční techniky a studuje na The School for Body Mind Centering v USA. Založila pohybové studio Dvorana a spoluzakládala Asociaciu sučasného tanca. Pro svou skupinu AS Project vytvořila řadu představení, např.: BMExpress, Ako sme sa zmizli, Bratislavské tanga.

Pracovala na mnoha mezinárodních tanečních projektech na Slovensku, v USA a v Holandsku.

Body-Mind Centering

Americká pedagožka Bonnie Bainbridge Cohen začala rozvíjet metodu Body Mind Centering v 60. letech.

Body Mind Centering (BMC) je novátorským přístupem k analýze pohybu a pohybové reedukaci. Jedná se o zkoumání těla přes poznáni základních tělesných systémů : kosterního, svalového, tělesných kapalin, neuroendokrinního... a vývojových schémat souvisejících s tělesným rozvojem, která zůstávají v pozadí lidských pohybů.

BMC přechází z tradičního poznání anatomie a fyziologie ke konkrétním fyzickým a emočním vjemům, které přichází z různých částí těla a jejich funkcí. Nejedná se o pouhé jejich „zviditelnění“, ale o jejich „procítění zevnitř“ v osobní zkušenosti. BMC je dynamickým pedagogickým a terapeutickým přístupem širokého záběru, který je hluboce zakořeněn ve vztahu mezi pohybem, dotykem, tělem, vědomím. BMC je používán nejen v taneční a pohybové oblasti.

Rozvrh stáže
3. 12. od 11.00 v DDM zápisy
3. 12. 12 – 19 h
4. 12. 10 – 17 h
Přihlášky: prosíme o jejich zaslání poštou nebo e-mailem do 1. prosince 2005

SE.S.TA, Pod Kaštany 8, 160 00 Praha 6
email: mkinsky@se-s-ta.cz, www.se-s-ta.cz

Cena:
600,- Kč pro tanečníky a studenty tance z ČR
900,- Kč pro ostatní zájemce

Konaní stáží SE.S.TA podpořily:
Culture 2000 a Francouzský institut v Praze, AFAA, Ministerstvo kultury ČR a HAMU.

Převzato z www.proculture.cz

Autor článku: bulletin ProCulture