06.11.2019 11:32

Slezské divadlo Opava uvede hru Arnošta Goldflama Dámská šatna

Slezské divadlo Opava uvede v režii Romana Groszmanna inscenaci hry Dámská šatna od Arnošta Goldflama. Výtvarníkem scény i kostýmů je Michal Hejmovský. Premiéra se uskuteční 10. listopadu. ČTK to dnes řekla dramaturgyně divadla Alžběta Matoušková.

Diváci inscenace nahlédnou do divadelní dámské šatny, která zůstává nepovolaným běžně nepřístupná. „Dojde k veřejnému odhalení tajemné, mystické, pečlivě střežené dámské šatny. Uvidíme, že herečky nejsou jen ty dokonalé figury na jevišti, jsou to lidské bytosti z masa a kostí, jsou to ženy, které život nijak nešetří," uvedla Matoušková.

Dámskou šatnu napsal režisér i herec Arnošt Goldflam v roce 2005 pro herečky Klicperova divadla Hradec Králové. „Dámská šatna je středobod, mlýn, duše, pranýř divadla a též jeho obraz. Pár chvil v dámské šatně vám řekne o divadle víc než sto kritik a článků," podotkl autor.

Původní inscenace režírovaná přímo autorem zaznamenala v Hradci mimořádný úspěch, držela se na repertoáru devět let. V opavské verzi se představí Hana Vaňková, Ivana Lebedová, Kamila Srubková a Tereza Bartošová.

http://www.divadlo-opava.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, dvd

Slezské divadlo Opava uvede hru Arnošta Goldflama Dámská šatna

Inscenace

14.11.2019

Frankenstein ožije na jevišti Divadla Petra Bezruče

Frankenstein ožije na jevišti ostravského Divadla Petra Bezruče. Umělecký šéf ostravského divadla a režisér Jan Holec pro toto uvedení slavného díla Mary Shelleyové připravil vlastní dramatizaci. V hlavních rolích příběhu o povaze dobra a zla i zodpovědnosti vědy se představí Lukáš Melník a Vojtěch Johaník. Slavnostní premiéra se uskuteční v pátek 15. listopadu. ČTK to dnes řekla mluvčí dovadla Michaela Kubicová.

14.11.2019

Ve Švandově divadle chystají adaptaci slavného románu Na Větrné hůrce

Po úspěchu inscenace Hadry, kosti, kůže, vyprávějící o soužití Jana Wericha s Vladimírem Holanem v jedné vile, připravuje režisér Martin Františák ve Švandově divadle další lákavou novinku. V adaptaci Marie Novákové tu brzy ožije jedno z nejslavnějších děl anglické literatury, román Na Větrné hůrce od Emily Brontë. Premiéra stejnojmenné inscenace se chystá 23. listopadu 2019 ve Velkém sále.

14.11.2019

Liberecký baletní soubor uvede jazzovou taneční komedii Sluha dvou pánů

V historické budově Šaldova divadla uvede liberecký baletní soubor již tento pátek 15. listopadu 2019 svoji první premiéru v sezóně – jazzové taneční divadlo Sluha dvou pánů. Choreografie, režie i zpracování libreta se ujala Alena Pešková, která se nechala inspirovat Goldoniho komedií typů Sluha dvou pánů z roku 1745.