06.11.2019 11:32

Slezské divadlo Opava uvede hru Arnošta Goldflama Dámská šatna

Slezské divadlo Opava uvede v režii Romana Groszmanna inscenaci hry Dámská šatna od Arnošta Goldflama. Výtvarníkem scény i kostýmů je Michal Hejmovský. Premiéra se uskuteční 10. listopadu. ČTK to dnes řekla dramaturgyně divadla Alžběta Matoušková.

Diváci inscenace nahlédnou do divadelní dámské šatny, která zůstává nepovolaným běžně nepřístupná. „Dojde k veřejnému odhalení tajemné, mystické, pečlivě střežené dámské šatny. Uvidíme, že herečky nejsou jen ty dokonalé figury na jevišti, jsou to lidské bytosti z masa a kostí, jsou to ženy, které život nijak nešetří," uvedla Matoušková.

Dámskou šatnu napsal režisér i herec Arnošt Goldflam v roce 2005 pro herečky Klicperova divadla Hradec Králové. „Dámská šatna je středobod, mlýn, duše, pranýř divadla a též jeho obraz. Pár chvil v dámské šatně vám řekne o divadle víc než sto kritik a článků," podotkl autor.

Původní inscenace režírovaná přímo autorem zaznamenala v Hradci mimořádný úspěch, držela se na repertoáru devět let. V opavské verzi se představí Hana Vaňková, Ivana Lebedová, Kamila Srubková a Tereza Bartošová.

http://www.divadlo-opava.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, dvd