16.01.2022 15:34

Slezské divadlo v Opavě nastudovalo Cyrana z Bergeracu, premiéru odkládá

Slezské divadlo v Opavě nastudovalo inscenaci Edmonda Rostanda Cyrano z Bergeracu. Premiéru chystalo na 16. ledna, onemocněl ale hlavní představitel, tak se neuskuteční. Náhradní termín prvního uvedení zatím nebyl stanoven. ČTK to řekla pracovnice divadla Jana Reichelová.

„Je nám líto, ale nedělní premiéru souboru činohry jsme nuceni z důvodu nemoci zrušit. V tuto chvíli není stanoven náhradní termín, jakmile jej budeme vědět, budu veřejnost informovat. Z tohoto důvodu je také zrušena sobotní veřejná generálka a druhá premiéra plánovaná na 18. ledna," uvedla.

Světová premiéra Rostandova Cyrana z Bergeracu se v pařížském divadle Porte Saint-Martin konala 27. prosince 1897. V titulní roli exceloval Constant Coquelin. Nová opavská inscenace byla odkládána loni nejprve kvůli pandemii. Nakonec měla dvě předpremiéry v srpnu 2021.

Pod režijním vedením uměleckého šéfa Jiřího Seydlera diváci uvidí celý činoherní soubor posílený o několik hostů. V titulní roli se představí Martin Valouch, Kristiána hraje Daniel Volný a v roli Roxany alternují Andrea Zatloukalová a Soňa Křepelová. Výtvarné řešení je dílem scénografa Michala Hejmovského a kostýmy navrhl Tomáš Kypta.

https://www.divadlo-opava.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, dr