04.01.2023 11:37

Slezské divadlo v Opavě připravuje operní galavečer

Slezské divadlo v Opavě připravuje novoroční operní galavečer. Na speciálním koncertě 7. ledna zazní díla George Bizeta, Leoše Janáčka nebo Antonína Dvořáka. Orchestr bude řídit Marek Prášil, v programu se představí všichni sólisté operního souboru divadla. ČTK to dnes řekla mluvčí divadla Barbora Šenfeldová.

„V novém roce si pro opavské publikum připravilo Slezské divadlo Opava skvosty světové i české operní tvorby. Zazní známé árie z opery Carmen od George Bizeta nebo Prodané nevěsty Bedřicha Smetany. Uvedeme i ochutnávku z opery Jakobín Antonína Dvořáka, která měla premiéru v prosinci, nebo velkolepé finále opery Věc Makropulus Leoše Janáčka," uvedla Šenfeldová.

Podle dirigenta Prášila byla dramaturgie a samotný program koncertu na míru ušity domácím sólistům. „Cíleně jsem hledal tituly, které budou interpretům sedět," řekl Prášil. Dodal, že sestavil průřez zahraničními i českými operami.

„Pro zajímavost, první polovina koncertu je postavena čistě na zahraničních dílech a ta druhá se věnuje české opeře. V té první půlce to bude kupříkladu slavná Bizetova Carmen, ale také méně známá Čajkovského Jolanta, nebo Cileova Arlézanka. V druhé polovině pak kupříkladu Čertova stěna, Smetanovi Braniboři v Čechách nebo Prodaná nevěsta, kterou má aktuálně Slezské divadlo na repertoáru, my ale uvedeme také tance, které v aktuální verzi divadlo neuvádí," řekl.

Spolu se sólisty Slezského divadla vystoupí také sbor, orchestr i balet divadla. V sólových číslech se objeví Tereza Kavecká, Katarína Jorda, Juraj Nociár, Alexandr Vovk, Zdeněk Kapl a Dalibor Hrda.

https://www.divadlo-opava.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, dvd, foto převzato z: https://www.facebook.com/slezske.divadlo.opava/