08.12.2022 20:00

Slezské divadlo v Opavě uvede v první polovině příštího roku šest premiér

Slezské divadlo v Opavě uvede v první polovině příštího roku šest premiér - tři činoherní, jednu operu, balet a muzikál. Hrát bude například komedii Antonína Procházky Ještě jednou, profesore či muzikál Za zvuků hudby, pocházející z dílny autorského dua Richard Rodgers a Oscar Hammerstein. Novinářům to dnes řekli ředitel divadla Aleš Komárek a šéf činoherního souboru Jiří Seydler.

První premiéra se chystá na 15. ledna. Divadlo uvede hru Hraběnka, která vznikla podle filmového scénáře Jiřího Hubače. „Je o době, na kterou bychom raději zapomněli, o lidech a zločinech, za které se možná stydíme, a o principech, na kterých se musí trvat," uvedl Seydler. Dodal, že inscenaci pro opavské divadlo připravuje umělecký šéf ostravského Divadla loutek Václav Klemens.

Dalšími premiérami činoherního souboru bude sci-fi komedie Antonína Procházky Ještě jednou, profesore v režii Romana Meluzína a komorní komedie Pravda francouzského autora Floriana Zellera. Divadlo ji uvede na své alternativní scénu v Klubu Ard. Tento prostor využívalo už dříve, v této sezoně se do něj vrátí.

Sezonu pak 28. května uzavře premiéra amerického rodinného muzikálu Za zvuků hudby Richarda Rodgerse a Oscara Hammersteina. Režijně se inscenace ujal Roman Štolpa, orchestr povede dirigent. František Šterbák. „V této hře je hned sedm dětských rolí. Obsadíme je dětmi, které docházejí do našeho Operního a muzikálového studia," uvedl Komárek.

Dodal, že ještě před tímto vrcholem chystané části sezony se návštěvníci mohou těšit i na balet Zvoník u Matky Boží Cesara Pugniho v režii Jiřího Horáka a pod hudebním vedením dirigenta Josefa Štefana. Operní soubor pak připravuje s režisérkou Dagmar Hlubkovou operetu Franze Lehára Země úsměvů. „Země úsměvů je tím nejlepším dílem, které v tomto žánru existuje," řekla režisérka.

https://www.divadlo-opava.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, hj