20.06.2019 12:00

Slovácké divadlo uvede jazzový muzikál Chicago

Slovácké divadlo uvede světoznámý muzikál Chicago, který patří mezi nejvýznamnější díla autorské dvojice John Kander, Fred Ebb. V Uherském Hradišti jej režíruje Linda Keprtová. Jeho nosným tématem je svět médií a jejich možnost manipulace s veřejným míněním, řekla dnes ČTK Keprtová. Premiéra je na programu v sobotu od 19:00.

Téma považuje režisérka za velmi aktuální. „Trošku se obávám, že bylo aktuální v každé době, v momentě, kdy společnost v uvozovkách vynalezla svět médií. Je to samozřejmě i o tom, že každá věc má dvě strany a můžeme na ni nahlížet různou optikou," uvedla Keprtová.

Příběh napsaný na základě skutečných událostí je plný cynismu, vypočítavosti i jízlivého humoru. Odhaluje pravou tvář mechanismů formujících názory lidí. Podle Keprtové ale muzikál není jen takto fatální. „Je to také o tom, že každý člověk má své sny, každý člověk má své touhy a samozřejmě každý k tomu cíli spěje jiným způsobem. Velmi se tam uplatňuje jakýsi způsob ironie, způsob nadsázky," řekla režisérka.

Hlavní dějová linka muzikálu sleduje dvě krásné a po slávě toužící vražednice, které s pomocí právníka bojují o prestiž a články na titulních stránkách novin. První z nich je Velma Kellyová v podání Pavlíny Hejcmanové, druhou Roxie Hartová, kterou na uherskohradišťské scéně ztvárňuje Tereza Hrabalová. „Roxie je mladá aktivní dívka, která o životě ještě moc neví a dost si o sobě myslí. Díky tomu, že se dostane do vězení, se hodně naučí a ve výsledku se z ní stane trošku drsňačka, která už ví, co a jak v životě dělat," řekla ČTK Hrabalová.

I ona vnímá jako hlavní motiv jazzového muzikálu manipulaci, kdy člověk kvůli tomu, aby byl slavný, úspěšný a měl peníze, udělá cokoliv. „Bohužel si myslím, že je to v dnešní době pořád živé," doplnila Hrabalová. V dalších rolích se objeví například Tomáš Šulaj, Jiří Hejcman, Martin Vrtáček, Irena Vacková nebo Anna Pospíchalová. Hudbu zajišťuje živá kapela, výpravu muzikálu má na starosti Eva Jiřikovská, dramaturgii Iva Šulajová, choreografii vytvořila Hana Achilles.

Muzikál Chicago vznikl v 70. letech minulého století, jen na Broadwayi jej od té doby viděly miliony diváků. Jeho různé inscenace obdržely desítky mezinárodních cen, z písní se staly evergreeny. Velice známé je i filmové zpracování muzikálu z roku 2002, v němž se objevili mimo jiné Catherine Zeta-Jonesová, Renée Zellwegerová nebo Richard Gere a které získalo šest Oscarů.

http://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: Viktor Chrást, kš

Slovácké divadlo uvede jazzový muzikál Chicago

Inscenace

14.10.2019

První premiérou nové sezony v Divadle Na zábradlí jsou Krátké rozhovory s odpornými muži

Divadlo Na zábradlí uvede 18. a 19. října v české premiéře autorskou adaptaci povídkového cyklu Davida Fostera Wallace Krátké rozhovory s odpornými muži. Inscenace režijního tandemu Kristýna Jankovcová a Adam Svozil, který na zdejší scéně debutoval v roce 2017 titulem Dánská občanská válka 2018–2024, se hemží lidmi zasaženými úzkostí, nejistotou a osamoceností. I přesto jde o dílo plné ironie a černého humoru.  

14.10.2019

První premiérou Klicperova divadla v sezóně bude autorská adaptace sci-fi komedie Woodyho Allena Spáč

První premiérou Klicperova divadla v sezóně 2019/2020 bude autorská adaptace filmové sci-fi komedie Woodyho Allena Spáč. Snímek z roku 1973, ve kterém si hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keaton, je právem považován za jeden z vrcholů svého žánru. Příběh obyčejného muže, který se bez vlastního přičinění probudí z narkózy o 200 let později, než měl původně v plánu, připravil režisér Adam Skala.

11.10.2019

Rodinné představení Spitfire Company o přátelství chlapce a psa a jejich boji proti čínské tajné policii

Divadelní soubor Spitfire Company představí 11. října od 19:00 v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu rodinné představení Podvraťáci o osudovém setkání osamělého chlapce a vojenského bojového psa. S nadsázkou líčí alternativní životopis hongkongského studentského vůdce Joshuy Wonga, který se stal jednou z hlavních tváří současných protivládních protestů.