24.05.2022 08:31

Spolek divadelní improvizace Imjoy bude v libereckém Naivním divadle pátrat po vrahovi

Spolek divadelní improvizace Imjoy uvede v Naivním divadle v krátkém čase již podruhé celovečerní představení, tentokrát ve stylu severské krimi. Příběh vznikne přímo před očima diváků. Večer v Naivním se uskuteční v sobotu 28. května od 19:30 hodin.

„Cílem bude odhalit vraha, diváci ale ani hráči na scéně nebudou tušit, kdo jím je,“ řekla Barbora Krčmářová, pražská lektorka improvizace, která s Imjoy spolupracuje. „Severské detektivky jsou lákavé svou mrazivou atmosférou, tohle představní bude ovšem také plné hravosti,“ dodala. Formát se již v mnoha různých podobách hrál v Praze, na Vysočině, nebo třeba na Rakovnicku, teď se ho dočkají i liberečtí diváci. „Užijeme si Sever na severu! Těšte se na norské svetry, zimu, sauny, losy. Kriminalistu, který miluje finskou vodku, pije jako Dán a jeho vyšetřovací metody jsou účinné jako švédské kapky. Nebo taky na něco úplně jiného. V improvizaci je totiž možné vše,“ doplnila Lenka Sadvarová, členka Imjoy.

Imjoy jsou na Jablonecku a Liberecku ojedinělým souborem, podobných jsou ale po republice asi tři desítky. Věnují se improvizačním longformám, divadelním zápasům, improshow, podporují spřátelené umělecké aktivity, můžete je vidět na festivalech, ale s radostí zahrají třeba i na svatbě.

Upozornění: Představení není vhodné pro děti mladší 13 let. Politická nekorektnost a vulgarita je čistě umělecká. Imjoy se neztotožňuje s žádnou formou šikany národnostních, sexuálních, náboženských či jiných menšin.

Imjoy & Severská krimi
improvizační longforma
sobota 28. května 2022 v 19:30 hodin, Naivní divadlo Liberec (studio)
divadelní improvizace ve stylu severských krimi příběhů

Autor článku: Lenka Sadvarová