04.07.2022 14:23

Šumperské divadlo se představí v Praze

Bude tomu už téměř 10 let, kdy Divadlo Šumperk zavítalo se svou produkcí do Prahy. Dlouhé čekání se ovšem chýlí ke konci, činoherní soubor z Moravy navštíví hlavní město hned se dvěma tituly. Stane se tak v kouzelných prostorách Valdštejnské zahrady.

Místo, kde sídlí Senát Parlamentu České republiky, je zároveň druhou největší pražskou zahradou. Rozlohou ji překonávají pouze ty, co patří k Pražskému hradu. Pravidelně se tam koná řada výstav, koncertů a samozřejmě také divadelní produkce. Ta šumperská se uskuteční během posledního srpnového víkendu.

Pátek 26. 8. bude patřit komedii Kdo je tady ředitel?. Populární adaptaci filmu Larse Von Triera o zkrachovalém herci, který je nastrčen na pozici šéfa korporátní společnosti, v Šumperku zrežíroval absolvent DAMU Mikoláš Tyc.

V sobotu 27. 8. přijde na řadu Frankenstein. Legendární hororový román Mary W. Shelley se v Šumperku dočkal nové adaptace, která děj posouvá do současnosti, nebo možná blízké budoucnosti. Hrdinou je mladý geniální vědec Viktor, jenž se kromě tvorby vynálezů věnuje rovněž popularizaci vědy na sociálních sítích. Vlivnému youtuberovi se ale jeden z jeho vynálezů vymkne. Tragikomedii nejen o Monstru, ale též o mužském egu, režijně zpracoval Michal Zetel, nový umělecký šéf Horáckého divadla v Jihlavě a bývalý ředitel Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Oba renomované režiséry shodou okolností spojuje minulost v legendárním brněnském Buranteatru, jehož režiséři s Divadlem Šumperk pravidelně spolupracují.

„Naše divadlo se nachází geograficky poměrně dost daleko od kulturních center. Dvojdenní akce ve Valdštejnské zahradě je pro nás šance prezentovat, jaká představení u nás děláme. A to před diváky, kteří by si k nám za normálních okolností těžko hledali cestu. Jsme za tuto příležitost moc vděční, jmenovitě panu senátorovi Adámkovi, šumperskému rodákovi, bez kterého by se akci nepodařilo zorganizovat. Srdečně zveme všechny diváky, jakož i vážené kolegy z divadelní branže,“ dodává k akci Matěj Kašík, ředitel a umělecký šéf Divadla Šumperk, který stojí v jeho čele od léta 2013.

Obě inscenace, které byly nasazeny v divadelní sezóně 2021/22, budou k vidění v otevřených prostorách zahradního sálu ve 20:30.

https://www.divadlosumperk.cz/

Autor článku: Oficiální tisková zpráva Divadla Šumperk