07.10.2022 10:40

Světlo pro pokročilé – workshop

Workshop pro pokročilé je zaměřen zejména na programování, řídicí protokoly, síťování a propojení světla a videa. Kurz se koná 15. a 16. 10. 2022 v KD Mlejn v Praze. Máme poslední volná místa.

Pod vedením lektorů Petra Voříška a Jana Tranty si vyzkoušíme různé typy reflektorů včetně pohyblivých a LED svítidel. Podíváme na světelné pulty, probereme jejich možnosti a využití. Naučíme se vytvořit světelný plán (lightplot), rozmístit a nastavit svítidla, správně je připojit a řídit. Budeme se věnovat jak silovému, tak datovému připojení různých typů reflektorů. Seznámíme se s datovými protokoly DMX, ArtNet, sACN a možnostmi přenosu dat po WiFi, LAN a Wireless. Ukážeme si programování světelných pultů, odbavení a ovládání „show“ z PC, včetně propojení zvukového a světelného pultu po timecode, propojení pultu a mediaserveru či programu Arena Resolume po ArtNet.

V úvodu do tvorby světelného designu představení či společenského eventu se zaměříme na celý proces od přípravy zadání, technických podmínek až po samotnou realizaci – užití světel, směrů, intenzit, časů a pohybu pro LD. Workshop je z větší části ryze praktický.

Budou použita svítidla: Elation, LED FR, MH Fuze Profile – 300W RGBMA and CMY emulation with framing, ETC S4 LED SourceColor, Robe aj.

Podrobnosti

Autor článku: převzato z: https://www.culturenet.cz/