10.04.2018 10:39

Světoznámé divadlo masek opět v Praze

Multižánrový prostor Jatka78 pokračuje v přehlídce hvězd světového formátu. Po Thomasi Moncktonovi a francouzských cirkusačkách Groupe Bekkrell v Pražské tržnici na konci května vystoupí německý soubor Familie Flöz. Nejznámější divadlo masek na Jatka78 přiveze inscenaci Infinita, s níž vystoupí hned šestkrát!

Historie Familie Flöz sahá do roku 1996. Velmi netradiční soubor kombinuje divadlo masek, tanec, pohybové divadlo, akrobacii, improvizaci i klaunovství. Díky dokonale zvládnutému mistrovství všech těchto kategorií si Familie Flöz získala srdce nejen velkých, ale i malých diváků. Do dnešního dne soubor vystoupil ve 34 zemích po celém světě. A díky Jatkám78 je jednou z nich i Česká republika!

Všechna loňská představení Hotelu Paradiso byla beznadějně vyprodána. Letos se tento úspěch Jatka78 pokusí zopakovat s inscenací Infinita, kterou má soubor v repertoáru od října 2016. Diváci se mohou těšit na šest zábavných večerů, které proběhnou v době od 22. do 27. května. Ve hře účinkují i samotní zakladatelé Familie Flöz Hajo Schüler a Michael Vogel, kteří ji také režírovali.

Infinita zachycuje první i poslední dílky skládanky života. Těšit se tak můžete na  kreativní zpracování takových zázraků života, jako jsou první den na světě, první odvážné kroky, ale samozřejmě i první tvrdý pád. Na jevišti se přitom pohybují postavy v proslulých maskách, dojem dotvářejí hra stínů a okouzlující hudba. Infinita je o pomíjivosti, o narození i stárnutí, o nevyhnutelném osudu člověka. V hlavní roli je život sám, ona kreativní síla, která může za vítězství i selhání. Infinita je mozaika života, jednoduše a virtuózně sestavená, kterou rozhodně stojí za to vidět!

Z bohatého repertoáru zahraničních vystoupení letos na Jatkách78 ještě vystoupí Cie Circoncentrique, 100% Circus, australští Gravity & Other Myths či berlínští Analog, kteří se na Jatka78 vrátí v říjnu z nedávného residenčního programu, kdy za kreativního vedení Rosti Nováka ml. v Holešovicích zkoušeli své nové představení Finale.

www.jatka78.cz

Autor článku: Zuzana Hošková