06.10.2017 14:18

Sympozium Porézní hranice již příští týden

Sympozium Porézní hranice se odehraje již příští týden. Od čtvrtka 12. do soboty 14. října 2017 nás v Nové budově Národního muzea (v bývalém prostoru Federálního shromáždění) čekají vstupy světových kurátorů, divadelních profesionálů a teoretiků objasňující kurátorské přístupy k národním výstavám, k Pražskému Quadriennale a obdobným přehlídkám umění.

Na sympoziu si též připomeneme 50 let PQ. Rosane Muniz, jedna z hlavních mluvčích sympozia, odprezentuje ve své přednášce Narození PQ: Biennale vizuálního umění divadla svou doktorskou práci zaměřenou na vznik a dlouholetou historii PQ. Pamela Howard se ve své přednášce Kreativita v tváří tyranie bude soustředit nejen na svou znamenitou kariéru, ale též zavzpomíná na začátky OISTAT a umělce, kteří ve 20. století definovali politické, sociální a umělecké hranice.

Hlavním tématem sympozia je problém národních výstav v kontextu mezinárodního setkání a otázka, co pojem „národní výstava“ v dnešní době vlastně znamená? V závěru sympozia se budou experti z oboru v panelové diskuzi vedené dlouhodobou spolupracovnicí PQ Jessicou Bowles snažit tuto otázku zodpovědět. Kompletní program sympozia naleznete ZDE.

Zájemci o sympozium Porézní hranice mají stále možnost se zaregistrovat a zaplatit registrační poplatek přímo na místě. Připomínáme, že studenti mají sobotní přednáškový cyklus zdarma.
Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru je největší světová akce, která zkoumá oblast scénografie v celé její šíři - od scénického umění, přes kostýmní, světelný a zvukový design až po nové scénografické přístupy, jako site-specific, pouliční performance, kostým jako performance a mnohé další. Tradičně se jedenáctidenní akce účastní tisíce umělců z 80 zemí a 50 000 návštěvníků.

http://www.pq.cz/