18.06.2018 09:38

Tři mušketýři otevřeli letní scénu Městského divadla Brno

Nová inscenace Tří mušketýrů zahájila provoz letní scény Městského divadla Brno. Podobně jako v minulých letech našli divadelníci zázemí v Biskupském dvoře pod věžemi Petrova. Postupně tam uvedou také inscenace Bítls, Brněnské kolo, My Fair Lady (ze Zelňáku) a Noc na Karlštejně. "Léto na Biskupském dvoře ukončíme představením Lakomec 18. července," uvedla mluvčí divadla Lenka Pazourková.

Při inscenování Tří mušketýrů si Městské divadlo vybralo dramatizaci Vítězslava Nezvala plnou milostných zápletek, intrik, ale také projevů statečnosti a přátelství. Publikum nepřijde o nic důležitého ze strhující honby za diamantovými přívěsky, jak ji v románu popsal Alexandre Dumas.

Nezvalova adaptace je psána ve verších, nechybí jí humor, nadhled a spád, čímž mušketýrské téma získává potřebný rytmus a nadsázku, uvedla v tiskové zprávě dramaturgyně Klára Latzková. Novou hudbu pro inscenaci v režii Igora Ondříčka napsal David Rotter.

Nabídka divadla pod širým nebem bude letos o prázdninách v Brně široká. Na Špilberku se nejprve usadí Husa na provázku, poté opera Národního divadla Brno, od 17. července tam začnou Letní shakespearovské slavnosti. Na Staré radnici bude mít letní scénu Divadlo Bolka Polívky.

Autor článku: ČTK: tmd, abz; foto: www.mdb.cz

Tři mušketýři otevřeli letní scénu Městského divadla Brno