23.11.2022 09:11

Ubu v nás! – závěrečné představení studentů BDŠ 2022

Satira, ironie, legrace v příběhu zrozeném ze základu divadelní předlohy Alfreda Jarryho Král Ubu. Absurdní drama v obyčejném dni.

Téma krále Ubu provází naše letošní studenty po celý rok (školní rok Budilovy divadelní školy nově kopíruje ten kalendářní, aby se po jeho skončení mohli studenti připravovat na přijímací zkoušky uměleckých vysokých škol soustředěněji, než na začátku druhého pololetí v časovém uspořádání běžného školního roku).

Zkoumání mocichtivosti v našich nitrech a jejích projevů směrem k ostatním ve formě sólových výstupů předvedli poprvé veřejně už koncem června na multižánrovém festivalu Múzy na Valech, po skončení Letního týdenního workshopu už byl na světě celistvý dramatický tvar s premiérou 16. července v mimopražské rezidenci školy ve Svídnici u Dymokur. V Praze zahráli studenti svého Ubu jako letní pouliční představení v programu radotínského Fajnového dvora koncem prázdnin.

Jak uchopili nevyčerpatelné téma nestoudné grotesky o prasáckosti života vezdejšího v inspirativním prostoru Studia Citadela?
Jako bonus bude promítnut také krátký hraný film na stejné téma, vzniklý během jednoho odpoledne v rámci práce před kamerou na intenzivním letním workshopu.
Přijďte se pobavit skrytými neřestmi našich povah, které tak neradi přiznáváme. Celoroční práce letošních studentů pod vedením špičkových lektorů BDŠ.

KDY:  11. 12. 2022
KDE:  Studio Citadela, Klimentská 16, Praha 1

BDŠ

Autor článku: Budilova divadelní škola