09.05.2022 13:11

Ukrajinští umělci připravují divadelní představení v Broumově

Ve středu 11. května se v broumovském klášteře uskuteční divadelní představení na motivy povídky Stephana Zweiga „Dopis neznámé“ divadelního souboru Teatr Vizavi Kyjev. V inscenaci účinkují ukrajinští umělci Jevgenij Morozov a Tamara Morozová, kteří byli nuceni opustit domov a našli dočasný azyl na Broumovsku.

Divadelní inscenace, která získala Velkou cenu Mezinárodní akademie umění, odstartuje v 19 hodin v klášterním sále Dřevník. Hra bude uváděna v ruském jazyce, pro české návštěvníky budou k dispozici libreta v češtině. Vstupné dobrovolné.

Anotace představení:

Hra o dívčí lásce ke slavnému spisovateli... Celý život Neznámá milovala jednoho muže a ten jí nevěnoval pozornost. Porodila mu dítě. A on to ani nevěděl. Stala se prostitutkou, aby nakrmila svého syna. Spal s ní, ale netušil, kdo to je. Když dítě zemřelo, žena mu napsala dopis, ve kterém vypráví o celém svém životě a lásce k němu…

Inscenace, během níž zazní hudba Schuberta, Vivaldiho, Čajkovského, se hrála na Ukrajině, v Bělorusku, Rusku (před válkou), Moldavsku, Polsku, Německu. Délka představení: 1 hodina a 20 minut. V pátek 20. 5. od 19 hodin se bude divadelní představení konat v Kolárově divadle v Polici nad Metují.

Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

Autor článku: Žaneta Vávrová