06.04.2022 10:30

V Jihočeském divadle bude mít premiéru taneční drama Tristan a Isolda

Jihočeské divadlo uvede mimořádně ve čtvrtek 7. 4. 2022 na jevišti DK Metropol premiéru tanečního dramatu Tristan a Isolda. Po velkolepém podobenství o lidské duši, opeře Mefistofeles, čeká diváky neméně velkolepé podobenství neuhasitelnosti lidské lásky zpracované do taneční podoby.

V Jihočeském divadle se tak poprvé jako autorka libreta, režisérka a choreografka v jedné osobě představí vynikající tanečnice Alena Pešková. Její choreografické zpracování ikonického příběhu o zapovězené lásce Tristana a Isoldy umožní divákům prožít neobyčejně silné emoce. V titulních rolích se představí František Vlček a Mai Iwamoto nebo Sebastiano Mazzia a Sophie Debou. Úlohu Brangäne ztvární Ayano Nagamori nebo Tereza Szentpéteryová, vládce Cornwallu Markeho ztvární Zdeněk Mládek. V důležité roli Melota se postupně představí István Varga, Sebastiano Mazzia nebo František Vlček.

Originálním nápadem inscenátorů bylo zkombinovat klasickou hudbu Richarda Wagnera s hudebními pasážemi soudobého skladatele Michala Vejskala. Výtvarné, hudební a choreografické pojetí této inscenace tvoří úchvatnou jednotu a propojují dávnou keltskou legendu se současnou bouřlivou současností.

www.jihoceskedivadlo.cz

Autor článku: Eva Marečková, foto: Petr Zikmund