04.03.2022 10:26

V Naivním divadle se v březnu vystřídá řada zajímavých hostů

Naivní divadlo se dlouhodobě snaží libereckým divákům kromě vlastní tvorby zprostředkovat také zážitky v podobě zajímavých hostů napříč nejrůznějšími žánry. Nejinak je tomu i letos a speciálně v březnu, kdy se v NDL představí hned čtyři divadelní soubory, jejichž produkce si užije jak nejmenší publikum, tak i dospívající a dospělí. Kromě tradičních hostů – Divadla Drak z Hradce Králové a Divadla Alfa z Plzně – v NDL vystoupí také pražský soubor Loutky bez hranic a liberecká improvizační longforma Imjoy.

Sérii Večerů v Naivním odstartuje ve čtvrtek 10. března v 19:30 hodin Divadlo Drak z Hradce Králové, které do Liberce přiveze hudebně-divadelní jam session Cesta, inspirovanou fenoménem iniciační cesty procházející historií americké literatury od Marka Twaina přes Jacka Londona, Jacka Kerouaca až ke Cormacu McCarthymu. Působivá studiová inscenace o větru ve vlasech je určena divákům od třinácti let a dospělým.

V sobotu 12. března se pak rodiče s dětmi od čtyř let mohou vydat do dalekého Mexika za tamní barevnou oslavou Dušiček. Oceňovanou loutkovou inscenaci Příběhy malé Lupitiny González uvede pražský soubor Loutky bez hranic v 10:00 a 15:00 hodin.

Plzeňské Divadlo Alfa zahraje ve čtvrtek 24. března v 19:30 hodin na čistě loutkářskou notu. Dvě tradiční komedie lidových loutkářů (Johanes Doktor Faust a Jenovéfa) nastudoval tvůrce v Liberci rovněž velmi dobře známý – Tomáš Dvořák, který zároveň k oběma parádním „kusům“ českých lidových loutkářů vytvořil velmi originální sadu loutek, jež „zkolážoval“ z nejrůznějších běžných předmětů. Inscenace určená dětem od devíti let přináší osobitý a v neposlední řadě velmi zábavný vhled do dvou archetypálních příběhů evropské a české literatury.

Sérii březnových Večerů v Naivním zakončí poslední sobotu v měsíci (26. března) vskutku stylově spolek divadelní improvizace Imjoy, který v 19:30 hodin, v Liberci již podruhé, uvede představení ve stylu slavného Quentina Tarantina. Nejde ovšem o reprízu, ale o úplně nový příběh plný intrik, násilí a humoru jen na základě diváckého zadání.

www.naivnidivadlo.cz

Autor článku: Jana Pittnerová, foto: Příběhy malé Lupitiny González