13.06.2001 00:00

V Praze dnes začne mezinárodní festival Tanec Praha 2001

PRAHA 12. června (ČTK) - Mezinárodní festival současné taneční tvorby a pohybového divadla Tanec Praha 2001 začal v pondělí 12. čevna večer v rekonstruovaném divadle Ponec v Praze na Žižkově. V rámci zahajovacího večera se představil polský soubor Teatr Dada von Bzdülöw, česko-kanadská dvojice Chanti a Kay Grigarová, Slovenka Marta Poláková a slovenské duo Zuzana Bacová a Milan Kozánek.

Umělci, kteří letos vystoupí, reprezentují současnou taneční produkci z východní i západní Evropy a doplní je soubory z Izraele a Kanady. Kromě pražských diváků uvidí některá představení i zájemci o současný tanec v Hradci Králové, Brně a Ostravě. Součástí již třináctého ročníku přehlídky, která potrvá do 28. června, bude Mezinárodní taneční dílna, kde se hostující umělci setkají s mladými tanečníky z celého světa.

Divadlo Ponec se má stát prvním divadlem v republice zaměřeným výhradně na tanec. Oprava Ponce, který bude podle ředitelky společnosti Tanec Praha Yvony Kreuzmannové sloužit českým tanečníkům nejen pro jejich veřejná vystoupení, ale také jako zkušebny, bude dokončena v září.

Autor článku: redakce