12.10.2022 20:01

V Ústí nad Labem začal divadelní festival Kult

Letní kino v Ústí nad Labem dnes večer ožilo akrobaty, herci, žongléry a dalšími umělci při zahájení divadelního festivalu Kult. Podívat se na show v potemnělém venkovním amfiteátru v centru města přišly stovky lidí. Tématem letošního 25. ročníku je 25 (k) roků vpřed, tedy ohlédnutí za minulostí a výhled do budoucnosti.

Pro zahájení festivalu si vybírají pořadatelé každoročně jiný prostor. Představení divadla V.O.S.A. Theatre bylo loni ve čtvrti Severní Terasa, kde mohli návštěvníci sledovat ohnivou show či tanec obřích medúz na laguně v parku. Zahájení největšího divadelního festivalu v regionu se stejné umělecké uskupení ujalo i letos. Zájem o něj překvapil i pořadatele.

Festival nabídne do 22. října 16 představení na několika scénách. „Doporučit bych mohla určitě Studio Hrdinů a jejich představení Moje říše je z tohoto světa, kde exceluje Saša Rašilov, který za tuto roli dostal cenu Thálie," řekla ČTK Lenka Havelková ze spolku Kult.

Bohatý je doprovodný program, jehož součástí je koncert Lenky Dusilové, módní přehlídka, koncerty v sále Hraničář a další. „Oslovit všechny se nám nikdy nepovede. Kult nicméně vždycky vybírá to nejlepší, co česká divadelní scéna nabízí. Je to vždycky přínosné, ale občas to není jednoduché. Snažíme se vybírat takové divadelní počiny, které v člověku něco zanechají," uvedla Havelková.

www.festivalkult.cz

Autor článku: ČTK: fir, dr

V Ústí nad Labem začal divadelní festival Kult

Festivaly

23.03.2023

Divadlo Lampion uspořádá již čtvrtý ročník festivalu loutkového divadla AMPLION

Divadlo Lampion připraví i v letošním roce festival loutkového divadla Amplion. Čtvrtý ročník festivalu s podtitulem „Pro malé i velké loutky“ proběhne v termínu od pátku 26. 5. 2023 do neděle 28. 5. 2023. Téma letošní sezony Divadla Lampion nese název „Za hranicí skutečnosti“ a i festival se tak posune za hranici skutečnosti, kdy tematicky úzce naváže na novou inscenaci Čaroděj ze země Oz, kterou divadlo uvede v premiéře první březnový víkend.

23.03.2023

Rodinný festival Struny dětem o víkendu zaplní Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici

Festival Struny dětem rozehraje již tento víkend 24. – 26. března divadlo Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. Děti láká i na nejrůznější výtvarné tvoření a hudební, divadelní či flamencové workshopy. Malí i velcí diváci se mohou těšit například na koncerty zpěvačky Báry Polákové, Floexe, houslisty Jiřího Vodičky, dirigenta a klavíristy Jana Kučery, „české Värttiny” BraAgas nebo jazzové zpěvačky Petry Ernyei.

21.03.2023

Východočeské divadlo Pardubice bude hostit 23. ročník GRAND Festivalu smíchu

Východočeské divadlo Pardubice letos výjimečně přesunulo GRAND Festival smíchu z tradičního zimního termínu do jara. 23. ročník přehlídky nejlepších divadelních komedií bude divadlo hostit od 27. března do 3. dubna.