15.07.2019 10:24

Ve Studiu DVA se podruhé uskuteční přehlídka Léto ochotnických divadel

Po loňském nultém ročníku se od 19. do 21. července ve Studiu DVA a na jeho Malé scéně uskuteční první ročník Léta ochotnických divadel. Pražská scéna svá dvě jeviště poskytne osmi divadelním spolkům z celé země. Přehlídku zahájí 19. července Divadelní soubor Jiřího Voskovce ze Sázavy. Loňský ročník Léta ochotnických divadel v sedmi večerech přilákal více než 2000 diváků. ČTK o tom za pořadatele informoval Tomáš Přenosil.

„Divadelní soubor Jiřího Voskovce na úvod přehlídky přiveze hru z pera Pavla Kohouta Hašler..., životopisný příběh o Karlu Hašlerovi. Hra obsahuje Hašlerovy písně a děj je postaven formou divadelní hry v rámci filmového zpracování," uvedl Přenosil.

Ve Studiu DVA na Václavském náměstí 20. července vystoupí ochotníci z Šumavského ochotnického spolku z Prachatic s pokračováním své „nekorektní komedie o mužích, ženách a jejich životních aplikacích" Hotel Blackout s názvem Návrat do Hotelu Blackout. Spolek se s inscenací Hotel Blackout dočkal na loňském ročníku Léta ochotnických divadel aplausu vyprodaného sálu.

Prachatický soubor o den později ve Studiu DVA vystřídá Divadelní spolek Krakonoš z Vysokého nad Jizerou s hudební komedií Bedřich Smetana: The Greatest Hits. Komický muzikál Ivana Hlase s živou kapelou vypráví o divadelním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla nazkoušet představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper.

Divadelní poloprofesionály přivítá i Malá scéna divadla Studio DVA Na Perštýně. Léto ochotnických divadel zde 20. července odpoledne zahájí komedie plná italského temperamentu, hádek a usmiřování Poprask na laguně v podání Divadelního spolku Lázně Toušeň. Večerní představení Divadelního spolku J. K. Tyl z Českých Budějovic uvede divadelní adaptaci populárního filmu Světáci režiséra Zdeňka Podskalského. Snímek o partě fasádníků užívajících si bujarého života velkoměsta měl premiéru před 50 lety.

Také Divadélko DIK z Chotěboře sáhlo po adaptaci filmové komedie a 21. července nabídne představení na motivy filmu Čtyři vraždy stačí, drahoušku z roku 1970 natočeného podle scénáře Miloše Macourka a Oldřicha Lipského.

Z Kadaně dorazí na přehlídku 21. července kanibalská komedie Lidožraní aneb V nouzi Franta dobrej. Divadlo Navenek veselohru se zpěvy podle původního libreta k operetě Jacquese Offenbacha Vent du Soir a komedie Johanna Nestroye Häuptling Abendwind hraje v původním konceptu satiry na aktuální politické poměry. Na závěr přehlídky na diváky čeká retro vzpomínka na seriál Beverly Hills 90210 ve hře Pusťte Donnu k maturitě! v podání PT divadla Praha.

https://www.studiodva.cz/

Autor článku: ČTK: jir, ver