21.12.2022 20:36

Vedením zlínského divadla je po odvolání ředitele pověřena Irena Pelková

Vedením Městského divadla Zlín je po odvolání ředitele Josefa Morávka pověřena ekonomická šéfka divadla Irena Pelková. Město vypíše v prvním pololetí příštího roku výběrové řízení na pozici ředitele, sdělil dnes ČTK mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer. Morávek vedl divadlo od letošního července, uspěl ve výběrovém řízení. Rada města jej však na konci zkušební doby k dnešku odvolala.

„Rada města vyhodnocovala dosavadní práci pana ředitele a po důkladném zvážení jsme se jej rozhodli odvolat a ukončit s ním pracovní poměr v rámci půlroční zkušební doby. Od 22. 12. 2022 bude pověřena řízením divadla ekonomická šéfka Irena Pelková. V průběhu prvního pololetí příštího roku pak vypíšeme nové výběrové řízení na pozici ředitele," uvedl primátor Jiří Korec (ANO).

Morávek byl podle něj „spíše umělec s manažerskými základy". „A proto věřím, že se nám podaří na tento významný post vybrat schopného rozvojového manažera s kulturním přesahem. Za dosavadní práci panu Morávkovi děkujeme a přejeme mu vše nejlepší do budoucího profesního i osobního života," uvedl Korec.

Morávek v úterý ČTK sdělil, že zlínské divadlo je v dobrém ekonomickém i uměleckém stavu. „Mrzí mě, že se nebudu moci účastnit projektů, které jsem zahájil," uvedl Morávek. "Mým záměrem bylo otevřít tuto instituci kulturním aktérům a společenstvím Zlínska, rozvíjet a naplňovat Strategii kulturního rozvoje, kterou úřad města tvoří a na které se podílím. Otevřeností, profesionalitou a energií, se kterou se spolupráce otevřela, jsem příjemně překvapen, přeji všem její úspěšné pokračování," uvedl Morávek. V práci v kulturních komunitách města a kraje hodlá pokračovat. „Odcházím od nedokončené práce, děkuji za přijetí ve Zlíně a přeji zlínskému divadlu úspěšnou budoucnost," dodal Morávek.

https://divadlozlin.cz/

Autor článku: ČTK: jmk, hj