04.06.2002 00:00

Vltava od tohoto týdne s novou tváří která potěší i příznivce divadla

Český rozhlas 3 – stanice Vltava začala od 3. 6. 2002 vysílat podle nového programového schématu. Tým stanice pod vedením nového šéfredaktora Lukáše Hurníka pro své posluchače připravil řadu novinek, jejichž cílem je, aby se hodnoty světa kultury a umění, které svým posluchačům nabízí, ještě lépe poslouchaly.

Český rozhlas 3 – Vltava chce vysílat moderní rozhlasový program pro posluchače, k jejichž životním potřebám patří kontakt s hudebním a slovesným uměním a kulturou v nejširším slova smyslu.

"Vltava se nevzdává žádného ze svých dosavadních úkolů. Snažíme se nově uspořádat skladbu vysílání tak, aby – s použitím skladatelského jazyka – měla rytmus, dynamiku a přehlednou formu, aby ve shodě s lidskými biorytmy poskytovala napětí i relaxaci.

Zvláštní důraz klademe na změnu obrazu stanice u jejích posluchačů i širší veřejnosti. Naším cílem je, aby byla vnímána jako moderní rozhlasová stanice, která "věčné hodnoty" kultury a umění dokáže zasadit do kontextu dnešního světa, aby se stala respektovaným prostředníkem pro kontakt s aktuálním děním v oblasti kultury a umění v celé šíři. Posluchači se mohou těšit nejen na nové pořady, ale například i na nové průvodce vysíláním či znělky pořadů." uvedl na tiskové konferenci šéfredaktor stanice Lukáš Hurník.

Hudební formát je ještě důsledněji než doposud vystavěn na klasické hudbě spolu s jazzem, ve specializovaných programech se však objeví i další hudební žánry jako jsou etno, world music, ale třeba i taneční hudba.

Příznivce divadla zajisté potěší ještě větší sepětí Vltavy se současným děním ve světě kultury. Reportáže, tipy, glosy a recenze z aktuálních kulturních akcí přináší od tohoto týdne stanice nejen v dopolední Mozaice ale i od 15.00 v novém kulturně-publicistickém bloku Spektrum. Kulturní tipy pro mladé posluchače naleznete pak každý všední den od 19.00 v pořadu Čajovna s podtitulem "samovar nové generace".

Vltavu v tuto chvíli podle posledních zveřejněných údajů poslouchá týdně 170 000 posluchačů. Tím se bezesporu řadí mezi nejvlivnější kulturní instituce u nás.

Bližší informace naleznete na www.rozhlas.cz/vltava.

E-mail: vltava@rozhlas.cz

Autor článku: příspěvky veřejnosti