12.07.2023 12:58

Vyšel 12. díl podcastu Suflér

#12 Vzniká kulturní federace. Platforma, co chce propojit kulturní sektor

Najít klíč k řešení mnoha dlouhodobých problémů českého kulturního sektoru - to je cíl vznikající Kulturní federace, která se v reakci právě na tyto potřeby v těchto dnech formuje. Za vznikem platformy stojí náš dnešní host, analytik Jakub Bakule. Zázemí vznikající platformě poskytuje Kreativní Praha a proto je naším druhým hostem i její ředitel Petr Peřinka.

Podcast IDU připravili: Jakub Bakule, Petr Peřinka, Jana Návratová, Veronika Černohous

Suflér je dostupný na všech streamovacích platformách.

Informace o všech podcastech vydaných IDU naleznete zde.

Podcast Suflér #12

Autor článku: IDU

Vyšel 12. díl podcastu Suflér

Zprávy

19.09.2023

Archiv Národního divadla Brno: e-výstava Dirigent František Jílek

Květnové 110. výročí narození a zářijové 30. výročí úmrtí jsou příležitostí připomenout si vynikajícího dirigenta a jednoho z nejuznávanějších interpretů Janáčkova díla, Františka Jílka. Většinu svého profesního života spojil s Brnem, především s tehdejší Státní filharmonií a Státním divadlem v Brně. E-výstava Dirigent František Jílek je přístupná od 16. 9. 2023 do 17. 1. 2024 na webu Národního divadla Brno.

18.09.2023

Čapkův památník slaví šedesátiny. Zve na výstavu, poprvé představí rukopisy a uvede nový dokumentární film

Empírový dům, výjimečné místo ve Staré Huti u Dobříše, uprostřed lesů a rybníků. Takové je někdejší letní sídlo Karla Čapka a Olgy Scheinpflugové, dnes spisovatelův památník. Ten letos slaví šedesát let od svého vzniku. V sobotu 23. září čeká návštěvníky slavnostní program. Jeho součástí bude zahájení výstavy nazvané To zvláštní místo: 60 let Památníku Karla Čapka.

15.09.2023

Konference Culture Get-Together 2023: Letos s tématem Odcházení

Čtvrtý ročník konference o spolupráci v kultuře proběhne 25. – 26. 9. 2023 v karlínském prostoru Spojka Events. Jejím každoročním cílem je motivovat ke spolupráci zástupkyně a zástupce v oblasti převážně nezávislých scénických umění, ale také samospráv a státního sektoru a otevírat nepopulární témata. Tím letošním bude Odcházení.