02.01.2018 09:32

Zemřel Jakub Zedníček

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás tragicky opustil kolega, herec Jakub Zedníček. Jeho mládí a talent bude chybět nejen v mnoha rolích, které od příchodu do našeho divadla ztvárnil. Budeme ho však postrádat i jako milého kamaráda.

Jakub byl absolventem brněnské konzervatoře a s Městským divadlem Brno spolupracoval už v době studií. Za krátkou dobu ztvárnil desítky rolí. Mezi jeho prvními byla malá role v muzikálu Mary Poppins, kde zúročil své stepařské umění. Rozesmával publikum jako Buddy Walsh v oblíbeném muzikálu Donaha! Rád také vzpomínal na roli v Chicagu, při jehož zkoušení se setkal se svou životní partnerkou Lenkou Janíkovou. Skvělý byl také jako John Silver, kterého si s velkou chutí zahrál v Ostrovu pokladů. V posledních měsících ho mohli diváci vidět jako nezapomenutelného Richarda Starkeyho v původním muzikálu Bítls. A nelze nevzpomenout na malou, leč významnou roli Willieho v muzikálu DUCH. Cit pro nadsázku a humor pak prokázal ztvárněním hlavní role doktora Fredericka Frankensteina v muzikálu Mladý Frankenstein.

Své herecké umění pak prokazoval také v činoherních rolích, především v dramatizaci slavného Kunderova románu Jakub a jeho pán, kde znamenitě ztvárnil roli Mladého Otrapy. Podobě tomu tak bylo ve slavném Shakespearově Králi Learovi, kde hrál Glosterova levobočka Edmunda. Svým nádherným výkonem v této nelehké roli se podílel na úspěchu inscenace. V posledních dnech se připravoval na roli Double J. v muzikálu Horečka sobotní noci.

Odchodem Jakuba Zedníčka ztrácí Městské divadlo Brno nejen mimořádně talentovaného herce, ale také kamaráda a přítele. V myšlenkách jsme všichni s jeho rodinou.

http://www.mdb.cz/

Autor článku: Převzato z: http://www.mdb.cz/