25.05.2023 09:48

Pozvánka na setkání s česko-německým divadelním režisérem, dramatikem a prozaikem Petrem Manteuffelem

Pražský literární dům autorů německého jazyka zve ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem na večer s česko-německým divadelním režisérem, dramatikem a prozaikem Petrem Manteuffelem.

Setkání se koná na v pátek 2. června 2023 od 19 hod. na (A)VOID Floating Gallery, Výtoň, Praha 2.

Petr Manteuffel se narodil v Praze (1955) jako syn historika, vystudoval medicínu a divadelní režii (Praha, Mnichov, Hamburk, Kassel). Lékařské prostředí poznal díky dlouholeté práci anesteziologa a lékaře intenzivní péče. Autor fejetonů pro Standard (Vídeň), Berliner Zeitung a další, lektor pro nakladatelství Econ a Rowohlt. Autor řady divadelních her a četných režijních prací či dokumentárního filmu Ein Leben für die Musik. Na jaře letošního roku vydal román Der Mann, der die Frauen-Europameisterschaft gewann (KLAK). Žije v Berlíně.

FB událost

Autor článku: IDU

Pozvánka na setkání s česko-německým divadelním režisérem, dramatikem a prozaikem Petrem Manteuffelem

Zahraniční divadlo

16.12.2025

Amerika oceňuje českého umělce: Jakub Hrůša se stal Dirigentem roku 2026

Český dirigent Jakub Hrůša byl vyhlášen „Dirigentem roku“ v prestižním mezinárodním žebříčku amerického časopisu Musical America. Tímto oceněním se zařadil mezi nejvýznamnější osobnosti světové dirigentské historie napříč kontinenty.

16.12.2025

Nové vedení britského Národního divadla představí v cyklu NT Live moderní a vtipnou verzi Hamleta

V britském Národním divadle začala nové éra. Vůbec poprvé v jeho čele stanula žena, k tomu i první osoba asijského původu Indhu Rubasingham. Rodačka ze Sheffieldu se srílanskými kořeny tento podzim převzala pozici umělecké ředitelky National Theatre po Rufusu Norrisovi a své vedení začala novými verzemi klasik. Nejdříve Eurípidových Bachnatek ve vlastní režii a poté odvážnou současnou verzí Hamleta v režii svého zástupce Roberta Hastieho.

09.12.2025

Dramox uvádí v Londýně zcela vyprodaného Louskáčka z Anglického národního baletu

Vánočnější divadlo snad ani být nemůže! Louskáček v letošním provedení Anglického národního baletu je inscenací, která sklízí ovace napříč světovými médii. Je považována za nejkrásnější současnou verzi slavného baletu. Zatímco v českých divadlech už je Louskáček beznadějně vyprodaný, na Dramoxu jej diváci uvidí od 9. prosince a v zároveň jako čerstvou novinku z letošního roku.