17.07.2024 11:07

Divadlo pod Palmovkou v září uvede rapový muzikál Noc zlomených nehtů

Rapovou gangsterku Noc zlomených nehtů o dvou dívkách z Libně uvede v premiéře 20. září Divadlo pod Palmovkou. Text vytvořili podle audioseriálu Sněženky a gangsteři Lenka Veverková, Jan Hanzlík a Tomáš Dianiška, který bude divadelní představení i režírovat. ČTK to dnes za divadlo sdělila Marie Kobrlová. Podle tvůrců půjde o první rapový muzikál, který se v Česku uvede.

Anna a Dáša, dvě kamarádky z Libně, hledají spolubydlícího. „Mezi dudákem, ajťákem a týpkem, co chce v bytě pěstovat trávu, si vyberou nenápadného kluka ze Zlína. Jejich do té doby nudný život se dramaticky změní, když v jeho batohu najdou balík kokainu. Vidina rychlých peněz, splacení dluhů a lepší budoucnosti je zavede přímo do podsvětí, kde potkají i feťačku Katku. Jejich poslední nadějí je maminka s Alzheimerem, která se chystá do televizního pořadu Peče celá země," uvedli tvůrci v anotaci k představení. Pro divadelní uvedení jej upravili do podoby rapového muzikálu. Texty k rapovým skladbám pro inscenaci napsal Kato (Adam Svatoš), frontman skupiny Prago Union a spoluzakladatel skupiny Chaozz, která zpopularizovala žánr hip hop v České republice v 90. letech. Představení doplní živá kapela.

„Nové talenty a dynamická inscenace Inscenace představí nejen stálice souboru Divadla pod Palmovkou, ale také nové mladé talenty, kteří uspěli v hereckém konkurzu v roce 2023," uvedli tvůrci. V inscenaci se představí Kateřina Hrdinová, Lucie Michálková, Jan Teplý nebo Martin Němec.

Premiéru, která je již podle webu divadla vyprodaná, chystá divadlo 20. září, reprízy jsou pak naplánované na 23. září, 4. a 16. října. Režisér a spoluautor Dianiška patří k výrazným divadelním tvůrcům mladé generace, letos získal Cenu divadelní kritiky za nejlepší poprvé uvedenou českou hru, a to za inscenaci Tělo tajné agentky, kterou autor sám režíroval v královéhradeckém Klicperově divadle.

 

Autor článku: ČTK: vid, mha

Divadlo pod Palmovkou v září uvede rapový muzikál Noc zlomených nehtů

Inscenace

05.11.2025

Týden svobody v domě nacucky!

Spolek Díky, že můžem organizuje 17. listopadu na pražské Národní třídě již 12. ročník oslav k připomenutí výročí sametové revoluce. Akci Korzo Národní bude v termínu od 11. do 17. listopadu 2025 předcházet Týden svobody, do jehož programu přispěje vedle čtyř desítek pražských subjektů poprvé také obdobný počet institucí v regionech. Dům nacucky! se zapojí uvedením inscenace Numbers a dvěma workshopy pro děti a dospělé na téma svobody jako univerzální hodnoty, která by měla být dostupná všem.

05.11.2025

Divadlo D21 uvede v premiéře autorskou variaci na slavné drama Ondina

Na pražské komorní divadelní scéně v srdci Vinohrad v těchto dnech vrcholí zkoušení autorské variace na slavné drama ONDINA. Přesněji řečeno, jedná se o současnou adaptaci všeobecně známého mýtu, který prostupuje v různých podobách snad všemi kulturami. Pro Divadlo D21 ho uchopila ukrajinská dramatička a dramaturgyně aktuálně působící v Německu, Maryna Smilinets, společně s režisérkou inscenace Annou Turlo.

05.11.2025

Tanečníci a symfonikové vzdají hold české hudbě. Ojedinělý projekt v neděli uvedou v pražském Kostele Šimona a Judy

V neděli 9. listopadu se v pražském Kostele Šimona a Judy uskuteční od 19:30 hodin ojedinělý hudebně taneční pořad „Klíč od domova“, během kterého Taneční soubor Hradišťan a Mladí brněnští symfonikové vzdají hold české hudbě. Zazní díla B. Smetany, A. Dvořáka, V. Nováka, L. Janáčka nebo B. Martinů.