Šéfredaktorkou Divadelních novin bude Jana Machalická
Šéfredaktorkou tištěného čtrnáctideníku Divadelní noviny (i jeho webové podoby iDN) se od 1. ledna 2025 stane Jana Machalická, ta dosud vedla kulturní rubriku Lidových novin. Do funkce ji včera zvolila Společnost pro Divadelní noviny, jež časopis vydává. Současný šéfredaktor Josef Herman včera zároveň rezignoval na post předsedy Společnosti pro Divadelní noviny. Se svým současným redakčním týmem Herman dokončí tento ročník.
Jana Machalická je absolventkou FFUK v Praze, působila v ČSAV, Divadelním ústavu, Divadle Labyrint. Od roku 1999 byla redaktorkou Lidových novin, kde již před tím krátce pracovala. Vedoucí kulturní rubriky LN byla v letech 2004–2009, tuto funkci znovu zastávala od roku 2016 do srpna letošního roku. Příspívá do odborného tisku, spolupracuje s ČT a Čro a je autorkou monografie Režisér Karel Kříž, dále spoluautorkou slovníku Česká divadla, Pódia z krabičky: Nesoustavné nahlédnutí do historie malých neprofesionálních scén 60. let 20. století, sborníku Eastern European Theater after the Iron Curtain, monografie Nové české drama 2000–2013 a dalších titulů. S Větrnými mlýny spolupraocvala na souborném vydání her J. A. Pitínského Všecko napsané. Machalická se funkce ujme 1. ledna 2025, připravovat proměnu Divadelních novin ale začne již od října.
Divadelní noviny vznikly roku 1992 v přímé návaznosti na čtrnáctideník Scéna věnovaný divadlu i filmu. Vzorem a duchovním předchůdcem jim byl stejnojmenný časopis zlikvidovaný s nastupující komunistickou normalizací v 70. letech.
Převzato z: https://www.divadelni-noviny.cz/