13.03.2025 07:19

Divadlo Palace uvede v rámci Noci divadel mimořádně inscenaci Mysteria Buffa

V rámci akce Noc divadel 2025 můžete v Divadle Palace v sobotu 29. 3. ve 20 hod. mimořádně shlédnout česko - slovenskou inscenaci hry Daria Fo Mysteria Buffa.

Italský dramatik Dario Fo, nositel Nobelovy ceny za literaturu, sesbíral příběhy středověkých mysterií a zpracoval je svérázným, a přitom geniálním způsobem. V textech, inspirovaných Starým i Novým zákonem, osciluje napětí mezi světem víry a metafyziky a každodenní, často drsnou, životní realitou.

Komické skeče. Improvizace a aktualizace. Působivá, částečně improvizovaná živá hudba skladatelky a zpěvačky Moniky Sonk. Jednoduchá výtvarná stránka, hry světel a stínů. To všechno stačí k tomu, abychom se ocitli uprostřed příběhů, které kdysi interpretovali středověcí potulní komedianti. V této inscenaci můžete vidět sehranou dvojici zkušených herců Evu Kodešovou a Richarda Trsťana, z nichž mluví každý svým rodným jazykem (čeština a slovenština).

Autor článku: Alena Hrádková, foto: (c) Waldemar Švábenský

Divadlo Palace uvede v rámci Noci divadel mimořádně inscenaci Mysteria Buffa

Inscenace

09.03.2026

V Divadle ALFA ožijí v nové inscenaci příběhy cestovatele Otakara Batličky

V Divadle ALFA ožijí příběhy slavného dobrodruha, cestovatele, radioamatéra a spisovatele z dob první republiky Otakara Batličky. V mládí procestoval svět a jeho povídky z exotického prostředí jsou plné napětí, nebezpečí, padouchů i čestných hrdinů. Během druhé světové války se jako radioamatér zapojil do odboje a jeho život skončil v koncentračním táboře. Inscenace s názvem Legenda Batlička: Na vlnách dobrodružství bude mít večerní premiéru v pátek 13. března 2026.

09.03.2026

Městské divadlo v Mladé Boleslavi otevře novou komorní scénu inscenací Holky Elky

Městské divadlo v Mladé Boleslavi otevře inscenací Holky Elky novou komorní scénu pro mladé. Satirické drama Radmily Adamové v režii Diany Šoltýsové o úskalích života v době sociálních sítí a nedosažitelných ideálů diváky zavede do světa modelingu. V příběhu tří modelek čekajících na casting se představí i nové posily souboru, v roli fotografa bude poprvé hostovat Vladimír Pokorný. Premiéra se uskuteční v novém prostoru Mladé scény v pátek 13. březn.

09.03.2026

Divadlo Líšeň vrací na repertoár inscenaci Zpověď bachaře, silné divadelní svědectví o komunistické perzekuci a politických procesech 50. let

Divadlo Líšeň vrací na repertoár inscenaci Zpověď bachaře, silné divadelní svědectví o komunistické perzekuci a politických procesech 50. let. Obnovená premiéra se uskuteční 12. března v brněnském Klubu Leitnerova.