29.01.2001 00:00

54. ročník Avignonského festivalu

se letos uskuteční od 6. do 30. července. Zúčastní se jej např. Tanztheater Wuppertal Piny Bausch s představením "Der Fensterputzer" (Čistič oken) nebo moskevské Divadlo na Tagance.

Informace: e-mail: info-doc@festival-avignon.com nebo NAC_Artsfest@nac.gov.sg, http://www.msn.com.sg/artsfest.asp

Autor článku: redakce

Festivaly

23.04.2026

Polovinou měsíce dubna Brno roztočila spirála kreativity, umění a divadla v podobě Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER

V letošním roce úspěšně proběhl 36. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2026, a to v termínu od 14. 4.–18. 4. 2026 v prostorách Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzického umění a dále i v prostorách brněnských divadel Studia Marta, Divadla na Orlí, Divadla Husa na provázku a HaDivadla.

23.04.2026

Festival ARENA Divadla bratří Formanů se stěhuje na ostrov Štvanice

Festival ARENA Divadla bratří Formanů poprvé rozloží stany na ostrově Štvanice v Praze 7. Od 4. do 25. června diváky čeká divadlo, nový cirkus, výtvarné dílny i program pro děti. Kromě úspěšného Ptačího sněmu z dílny bratří Formanů představí i zahraniční umělce a výstavu Imaginárium. Vstup do festivalového areálu je opět zdarma. Loď Tajemství zůstává na svém stálém kotvišti na náplavce u Rašínova nábřeží. 

23.04.2026

Mezinárodní týdny tance vrcholí: Gala jubilejního 40. ročníku už tuto neděli v Praze

Jubilejní 40. ročník Mezinárodních týdnů tance vyvrcholí v neděli 26. dubna slavnostním Galavečerem v Divadle na Vinohradech. Vrchol festivalového programu nabídne jedinečné setkání českých i zahraničních tanečních souborů a představí současný tanec v jeho rozmanitých podobách.