01.06.2022 10:46

Divadlo Kámen po delší době uvede Poříčskou madonu

Poříčská madona je inspirovaná románem Jáchyma Topola Citlivý člověk. Tuto posázavskou duchovní river movie o vzácném obrazu a neuvěřitelné ženě Světlaně, která je „kamarádkou doslova každýho v tom bahnivým kraji“, uvede Divadlo Kámen 9.6. Jednorázovým hostem večera, který přímo vstupuje do představení, bude fotograf a bloger Petr Vápeník.

Inscenace má podtitul „vyprávění o překrásném obrazu, jehož jediným nedostatkem je, že je úplně fiktivní“. Autorem a režisérem inscenace je Petr Odo Macháček, hrají Lucie Zachovalová, Johanka Valášková, Miroslav Paulíček. Vše vychází ze základní situace: poříční siréna Světlana se ocitá mezi okamžikem zvěstování (kdy k ní přišel anděl a informoval ji, že na ni sestoupí Duch svatý) a okamžikem skutečného setkání s Duchem. Co by měla v posázavské krajině v tomto mezidobí dělat? Co se od ní očekává? Jak by se měla na Ducha připravit?

Inscenace je konstruovaná tak, že obsahuje několik krátkých intermezz. Při nich herci předávají slovo jednorázovému hostovi, který má co říci k tématům a motivům Poříčské madony a který je při každém představení jiný. Hostem pro večer 9.6. bude Petr Vápeník, fotograf a bloger, jehož specialitou je fotografování vody – s běžnou i velmi dlouhou expozicí, běžnou i infračervenou optikou.

Divadlo Kámen se dlouhodobě zaměřuje na tvorbu inscenací inspirovaných nejsoučasnější českou literaturou. V poslední době uvádí hry vycházející z románů Jáchyma Topola, Jiřího Hájíčka a Jana Tománka.

https://www.divadlokamen.cz/

Autor článku: Helena Macháčková