18.01.2023 19:27

Divadlo Polárka uvede vesmírné hudební představení pro děti od pěti let

Divadlo Polárka uvede jako druhou premiéru sezony vlastní inscenaci Mise Polaris 5. Vypráví příběh kapely Polaris, která se společně s publikem vydává do vesmíru, aby zachránila svět. Zdramatizovaný koncert autorů Hany Mikoláškové a Davida Smečky je určený pro diváky od pěti let a poprvé se odehraje 22. ledna.

„Vědci v posledních letech zjistili, že hudba spojuje celý nám známý vesmír. Naše představení se zamýšlí nad tím, co se asi stane, když ji zaslechne jedna úplně normální začínající kapela. Dokáže nám tu vesmírnou harmonii zprostředkovat?” uvedla Mikolášková.

Kapelu Polaris, hrající vlastními slovy v žánru „orbitálního hard-diska", tvoří herci a technici Divadla Polárka. Pod taktovkou Davida Smečky doprovází skupina různé divadelní akce. Nyní je to poprvé, kdy z její tvorby vznikla samostatná inscenace, jejíž součástí jsou kromě Smečkovy hudby také optické klamy a světelné iluze.

Mise Polaris 5 je čtrnáctou premiérou režisérky Hany Mikoláškové v Divadle Polárka.

https://divadlopolarka.cz/inscenace/mise-polaris-5/

Autor článku: ČTK: brs, ska, hj

Divadlo Polárka uvede vesmírné hudební představení pro děti od pěti let

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.