18.10.2022 14:00

Divadlo Tramtarie bude hostovat v Praze, ve Švandově divadle představí dvě inscenace

Už počtvrté zavítá olomoucké nezávislé Divadlo Tramtarie do hlavního města. Pražskému publiku představí inscenace, které měly premiéru v uplynulé divadelní sezoně. Svoji tvorbu uvede Divadlo Tramtarie ve Studiu Švandova divadla v termínu 20. a 21. října 2022.

Po vynucené tříleté covidové pauza se tramtarijní inscenace mohou opět představit širšímu okruhu diváků. Do Švandova divadla přiveze Tramtarie dva tituly. Prvním je autorská komedie volně inspirovaná slavným filmem Jeana-Pierra Jeuneta AMÉLIE Z HEJRÁKU. Ta přenese diváky svou výraznou poetikou do neobyčejně obyčejného světa jednoho olomouckého sídliště a přesvědčí je, že zázraky se můžou stát úplně kdekoli.

Druhou inscenací, s níž olomoucký soubor vyráží do Prahy, je  adaptace ruské klasiky TŘI SESTRY. Ruský režisér Alexander Minajev a umělecký šéf souboru Vladislav Kracík přivedli vůbec poprvé Antona Pavloviče Čechova na prkna Divadla Tramtarie. Vznikla z toho jedna z nejvýraznějších inscenací souboru za poslední sezóny. A navíc, a vlastně ne zcela záměrně, jedna z nejaktuálnějších. Co se vlastně stane, když je jedno nejmenované divadlo z Olomouce pozváno do Moskvy na festival Čechov světu?

Divadlo Tramtarie hostovalo ve Švandově divadle v minulosti už několikrát. V roce 2018 tam představilo černou komedii Divoké historky v režii Filipa Nuckollse a adaptaci novely Daniela Keyse Růže pro Algernon v režii Vladislava Kracíka. O rok později nabídla pražskému publiku hned tři tituly: Boj o přežití: P.E.S.CH.O! v režii Petra Mančala, komedii z mediální současnosti Prostři mě! v režii Hany Mikoláškové a temnou lovestory, adaptaci románu Na Větrné hůrce v režii uměleckého šéfa souboru Vladislava Kracíka.

„V minulosti byly ohlasy na dovezené inscenace velmi pozitivní, zaznamenali jsme zájem odborné veřejnosti i kritiky, i proto jsme se rozhodli pro hostování i v letošním roce, kdy opět představíme naše novinky“ doplnila Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie.

www.divadlotramtarie.cz

Autor článku: Vlasta Pechová