22.06.2022 14:08

Letní akademie Hartig Ensemble 2022

Letní akademie Hartig Ensemble je soustředění všech zájemců o dobový tanec pod vedením lektorů z řad tanečníků, kteří se profesionálně zabývají dobovým tancem a mají vysokoškolské vzdělání. Kurz je určen jak začátečníkům, kteří dobový tanec ještě nepoznali, tak pokročilým a zkušeným tanečníkům.

Termín: 1.–5. 8. 2022 (v pondělí 1. 8. 2022 příjezd, od 15 zahájení, 15.30–18.00 lekce, odjezd buď v pátek 5. 8. 2022 večer nebo v sobotu 6. 8. 2022 dopoledne).

Místo: Český Krumlov, zkušebna Městského divadla (vybavená zrcadly a s krásným výhledem na město) a historické prostory SHZ Český Krumlov.

Kurzovné: 3 000 Kč (V ceně kurzu není zahrnuto pojištění. (úrazové, cestovní)

Ubytování: letos nezprostředkováváme, je možné ho zvolit dle vlastního výběru z ubytovacích kapacit v Českém Krumlově

Stravování: Frekventanti se stravují sami, v přízemí Městského divadla je možnost se občerstvit v Kavárně Retro.

Program letošního ročníku LAHE se skládá ze tří „tříd“, které na sebe budou navazovat, tudíž je možné se zúčastnit všech. Mgr. Barbora Šímová připravila výuku renesančních tanců ode dvora Alžběty I. Anglické, z barokních tanců je možné poznat základy „la belle danse“, stylu doby Ludvíka XIV. pod vedením BcA. Michaely Bartlové a skupinové tance, které bude vyučovat MgA. Veronika Rehbergerová (roz. Brzková). Půjde o výběr z tanečních sbírek Johna Playforda The Dancing Master (vydávaných od roku 1650) a z francouzských pramenů. Na závěr bude pro účastníky otevřena možnost účinkování na představení spolu s Hartig Ensemble, které se bude konat 5. 8. 2022 v zámecké Jízdárně v rámci MHF Český Krumlov. Nácvik pro zájemce na představení bude probíhat v rámci lekcí Mgr. Barbory Šímové a ve večerních hodinách.

Odborným garantem LAHE je prof. Helena Kazárová, Ph.D. Kurz je zamýšlen také jako doprovodný program k výstavě NPÚ Šlechtické slavnosti, která bude v Mincovně na 2. nádvoří SHZ Český Krumlov.

Přihláška

Uzávěrka přihlášek 5. 7. 2022.

Letní akademie Hartig Ensemble organizuje Hartig Ensemble z. s. za finanční podpory MK ČR a Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov.

Naše stránky www.hartigensemble.cz nelze v současné době aktualizovat.

Kontakt: info@hartigensemble.cz, 723 939 720 (Michaela Bartlová) a 604 314 255 (Helena Kazárová)

KE STAŽENÍ

Autor článku: převzato z: https://www.culturenet.cz/