16.06.2022 14:13

Nová inscenace Divadla Polárka zavede dětské diváky do nočního města

Do tajemného světa, který je dětem běžně skrytý, zavede diváky novinka brněnského Divadla Polárka. Komorní inscenace Město v noci se totiž odehrává v hodinách, kdy děti spí, zatímco někteří dospělí ožívají. Představení určené pro děti od pěti let režíruje Štěpán Gajdoš, premiéra bude v sobotu.

Na malé scéně Polárky se v bezprostřední blízkosti diváků a ve světle pouličních lamp odehrávají různorodé minipříběhy s loutkami. Proplétají se jimi čtyři hlavní hrdinové: saxofonista, náměsíčník, zloděj a superhrdinka.

„Chtěli jsme dát dětem možnost nahlédnout do světa, který pro ně může být stejně vzdálený a lákavý jako svět pohádek - totiž na odvrácenou stranu města," řekl dramaturg Lukáš Větévka.

Inscenace vznikala kolektivní autorskou prací. „Výchozí materiál nasbírali herci a členové inscenačního týmu, když se na začátku zkoušení vydali v noci po jednom do ulic a zakreslovali si do bloku situace, na něž v nočním Brně narazili. Řadu těchto situací teď můžete vidět v představení," uvedl režisér Gajdoš.

Drobné situace rámuje koncert jazzové kapely složené z herců a techniků Divadla Polárka. „Další zvláštností tohoto představení je práce se světlem. Na rozdíl od standardního divadelního svícení tu nenarazíte na reflektory. Světlo vydávají pouze loutky a hrající objekty," doplnil režisér.

https://divadlopolarka.cz/

Autor článku: ČTK: tmd, kš