26.04.2022 15:13

Pavla Tomicová jako Herečka sobotní noci v Městských divadlech pražských

Městská divadla pražská připravují předposlední premiéru této sezony. V divadle Rokoko divákům představí novou hru Davida Drábka Herečka sobotní noci v autorově režii. Premiéra se koná 30. dubna.

Dramatik David Drábek napsal novou hru přímo pro Pavlu Tomicovou. Dospělá žena s velkým dětským srdcem, jejímž vzorem je postava z dětských příběhů Pipi Dlouhá punčocha, se rozhodla rozdávat dobro stůj co stůj. Při setkání s přáteli z dětství se otevírají stará tajemství, smutky i přání. „S Pavlou Tomicovou je to už naše osmá divadelní spolupráce. Herečka sobotní noci je navíc mým dárkem k jejímu životnímu jubileu. A výrazem mé lásky k ní. Ne nadarmo našemu tandemu přezdívají ‚zbraň hromadného líčení’. Snad to bude i tentokrát rozverná divadelní krasojízda,“ doplňuje autor a režisér inscenace David Drábek.

V hlavní roli se tedy představí Pavla Tomicová. V dalších rolí diváci uvidí Danu Batulkovou, Petra Konáše, Radima Kalvodu a v dětské roli Markétu Musilovou.

https://www.mestskadivadlaprazska.cz/

Autor článku: Zuzana Vernerová

Pavla Tomicová jako Herečka sobotní noci v Městských divadlech pražských

Inscenace

26.09.2022

Soubor 420PEOPLE pořádá v říjnu ve Studiu Maiselovka několik akcí

Pražské Studio Maiselovka, první oficiální prostor souboru současného tance 420PEOPLE, vás v říjnu zve hned na několik kulturních akcí, které pořádá. Ve středu 5. 10. se můžete těšit na IMPRO JAM SESSION IV., taneční improvizované představení s živou hudbou. V pondělky 3., 10. a 17. 10. se pak můžete zúčastnit nové minisérie večerů TALK O TANCI A FILMU s živými hosty, které se budou konat v rámci Festivalu tanečních filmů.

26.09.2022

Kouzelný cirkus se loučí: derniéra inscenace, která byla na repertoáru Laterny magiky 45 let

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.