14.05.2023 08:54

Poslední premiérou sezony Slezského divadla Opava bude muzikál Za zvuků hudby

Poslední premiérou nynější sezony Slezského divadla Opava bude muzikál Za zvuků hudby (Sound of Music). Dílo autorské dvojice Richard Rodgers a Oscar Hammerstein divadlo poprvé uvede 28. května v režii Romana Štolpy, pod taktovkou Františka Šterbáka a v choreografii Tomáše Kuťáka. ČTK to řekla mluvčí divadla Barbora Šenfeldová.

„Tento velkolepý hudební kus patří ke skvostům broadwayské divadelní scény a jeho filmové zpracování z roku 1965 získalo deset nominací na Oscara, přičemž pět z nich skutečně získal," řekla a doplnila, že děj je inspirovaný životem postulantky Nonnberského kláštera a kapitána rakousko-uherského námořnictva, které nepředvídatelnost osudu svedla dohromady. „Způsob, jakým se vypořádávají se vztahem k Bohu, vlasti i sobě samým, vnáší naději a lásku do nelehkého období první poloviny 20. století v Rakousku," řekla.

Podle režiséra je to jeden z nejznámějších muzikálů na světě. „Děti na základních školách se na něm učí zpívat a k lásce k hudbě. A i když je to na základě skutečné události, kterou zažila česká dívka, tak je velmi škoda, že se u nás více nehraje. Po hudebním divadle v Karlíně je Opava druhé divadlo, které v Česku tento muzikál uvádí,"řekl Štolpa.

Pěvecké obsazení počítá se sedmi dětskými rolemi, které společně s hlavními postavami vytváří malý rodinný sbor. V opavském divadle tyto role budou primárně zpívat děti a studenti z operně-muzikálového studia Terezy Kavecké při Slezském divadle Opava. V hlavních rolích se objeví coby Marie Rainerová Radka Coufalová nebo Tereza Kavecká, postavu kapitána Georga von Trappa ztvární Roman Harok. Vedle sedmi dětských rolí se mohou diváci těšit na Katarínu Jordu-Kramolišovou či Šárku Maršálovou v roli abatyše, postavu hospodyně Schmidtové hraje Ivana Lebedová v alternaci s Kamilou Srubkovou.

https://www.divadlo-opava.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, ktp