07.04.2022 17:14

Severočeské divadlo uvede premiéru opery Antonína Dvořáka Rusalka

Severočeské divadlo uvede v pátek 8. dubna 2022 v 19.00 hodin premiéru opery Antonína Dvořáka Rusalka.

Opera Rusalka od Antonína Dvořáka patří mezi nejkrásnější české opery a těší se velké oblibě nejen na prknech českých divadel, ale i v zahraničí. Tato opera o třech dějstvích vznikla na náměty básníka Jaroslava Kvapila, v závěrečném období skladatelova života, ve kterém se věnoval zejména pohádkovým námětům. Jádrem příběhu je konflikt vodní víly s lidským prostředím, do kterého se z lásky k princi chce dostat. Je to poutavý příběh o vztahu člověka a světa přírodních živlů, tragických důsledcích střetnutí těchto dvou různých světů, o trestu a odpuštění, ale především o čisté a bezpodmínečné lásce.

Sehraný inscenační tým – režie Andrea Hlinková, scéna a kostýmy Miriam Struhárová a choreografie Vladimír Gončarov.

Obsazení : Rusalka Tereza Mátlová / Michaela Katráková, Princ Jakub Pustina / Jan Ondráček, Vodník Daniel Hůlka / Serguey Nikitine, Ježibaba Šárka Hrbáčková/ Lucie Ceralová, Cizí kněžna Valeryia Vaygant / Šárka Hrbáčková a další.

Účinkují sólisté, balet, sbor a orchestr Severočeského divadla.
Dirigent Miloš Formáček.

http://www.operabalet.cz

Autor článku: Alena Vaicová, foto: Marek Russ

Severočeské divadlo uvede premiéru opery Antonína Dvořáka Rusalka

Inscenace

26.09.2022

Soubor 420PEOPLE pořádá v říjnu ve Studiu Maiselovka několik akcí

Pražské Studio Maiselovka, první oficiální prostor souboru současného tance 420PEOPLE, vás v říjnu zve hned na několik kulturních akcí, které pořádá. Ve středu 5. 10. se můžete těšit na IMPRO JAM SESSION IV., taneční improvizované představení s živou hudbou. V pondělky 3., 10. a 17. 10. se pak můžete zúčastnit nové minisérie večerů TALK O TANCI A FILMU s živými hosty, které se budou konat v rámci Festivalu tanečních filmů.

26.09.2022

Kouzelný cirkus se loučí: derniéra inscenace, která byla na repertoáru Laterny magiky 45 let

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.