04.05.2022 13:51

Slavný případ Sherlocka Holmese na zlínských divadelních prknech

Anglická blata, pochmurný svět mlhy a zrádných bažin, zločinců a bestií. Vřesovištěm se honí vítr a nocí se nesou hrozivé zvuky, při kterých tuhne krev v žilách. Příšera z dávných pověstí opět vraždí! Nejslavnější detektivní případ Sherlocka Holmese Pes baskervillský v nové ryze komediální adaptaci Kena Ludwiga bude mít odloženou premiéru 6. května v 17.00 ve Velkém sále. Po představení bude krátká beseda s herci.

Pro ruského herce a režiséra Alexandra Minajeva je Baskerville: Záhada Sherlocka Holmese v pořadí třetí režie v Městském divadle Zlín. „Baskerville je klasika, ale na divadle se málokdy dělal,“ připomenul. Kouzlo divadelní verze podle něj stojí na schopnosti herců dělat svou práci za všech okolností, na umění v klidu odehrát neklid. „Z několika autobusů s herci jedoucími na zájezd zůstane jen jeden. A šest členů posádky se rozhodne odehrát představení za každou cenu. Třicet šest postav v pár lidech. Bude to obrovský zážitek pro diváka. Show must go on,“ prozradil Minajev.

V roli detektiva se představí Zdeněk Lambor, Doktorem Watsonem bude Rostislav Marek. Dále hrají Marie Vojtěchová, Marta Bačíková, Jan Leflík/Josef Koller a Pavel Vacek.

Tvořit za všech okolností – to byl také důvod, proč Alexandr Minajev nabídku na hostování ve zlínském divadle v současné napjaté situaci neodmítl. Celou dobu zkoušení se netajil tím, jak moc ho trápí agrese Ruska vůči Ukrajině. Sám totiž pochází ze Sibiře, jeho partnerka je z Ukrajiny. „Dělat to, co umím nejlíp a co miluju, je jediné, co mi teď dává smysl. Doufám, že se u Baskervilla odreagují a odpočinou si i diváci,“ svěřil se.

https://divadlozlin.cz/

Autor článku: Veronika Jurčová

Slavný případ Sherlocka Holmese na zlínských divadelních prknech

Inscenace

26.09.2022

Soubor 420PEOPLE pořádá v říjnu ve Studiu Maiselovka několik akcí

Pražské Studio Maiselovka, první oficiální prostor souboru současného tance 420PEOPLE, vás v říjnu zve hned na několik kulturních akcí, které pořádá. Ve středu 5. 10. se můžete těšit na IMPRO JAM SESSION IV., taneční improvizované představení s živou hudbou. V pondělky 3., 10. a 17. 10. se pak můžete zúčastnit nové minisérie večerů TALK O TANCI A FILMU s živými hosty, které se budou konat v rámci Festivalu tanečních filmů.

26.09.2022

Kouzelný cirkus se loučí: derniéra inscenace, která byla na repertoáru Laterny magiky 45 let

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.