17.05.2023 20:10

Slezské divadlo Opava připravuje premiéru komedie Floriana Zellera Pravda

Slezské divadlo Opava připravuje premiéru komedie Floriana Zellera Pravda. V programu činoherního souboru bude inscenace od 21. května. Hrát se bude poprvé i na nové komorní scéně divadla v Klubu Art. ČTK to dnes řekla mluvčí divadla Barbora Šenfeldová.

„Slezské divadlo Opava v letošním roce rozšiřuje své jeviště a míří na komorní scénu v Klubu Art. Právě zde proběhne i poslední premiéra činoherního souboru 217. sezony divadla," řekla.

Příběh čtveřice Pařížanů a jejich nebezpečných vztahů režíruje vedoucí činoherního souboru Jiří Seydler. „Manželé si obvykle slibují věrnost, ale měli by si slibovat také upřímnost? Náš hrdina Michel je přesvědčen, že rozhodně není nutné, aby všichni věděli všechno. Pokud chceme svého partnera ochránit, je prostě nutné mu někdy neříkat pravdu. A to pro jeho vlastní dobro," řekla dramaturgyně Slezského divadla Alžběta Matoušková.

Dodala, že komorní komedie Pravda má sice nádech dekadentních Nebezpečných známostí, ale pod ní tepe rytmus francouzské frašky. „Hrdinové stojí na okraji propasti, drží se svorně za ruce a přesvědčují sami sebe, že všechno bude dobré," řekl režisér Seydler.

Pravda (La Vérité) měla světovou premiéru v lednu 2011 v pařížském Théâtre Montparnasse. Českou premiéru Pravdy uvedlo v roce 2017 Západočeské divadlo v Chebu právě v režii Jiřího Seydlera. Na opavské scéně se v hlavních rolích objeví Pavel Zavadil, Richard Vokůrka, Vladimíra Vokůrková, Andrea Zatloukalová a Pavel Zavadil.

https://www.divadlo-opava.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, kš