09.11.2022 13:38

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti uvede v české premiéře thriller Vosa

Slovácké divadlo uvede na konci týdne v české premiéře thriller Vosa. Hru současné britské dramatičky Morgan Lloydové Malcolmové režíruje na uherskohradišťské scéně Lukáš Kopecký, sdělil dnes ČTK mluvčí divadla Josef Kubáník. Role spolužaček Heather a Carly, které se potkávají po 20 letech, ztvární Tereza Novotná a Petra Staňková.

Diváci budou moci při sledování představení zjistit, zda obě ženy pojí zastřená minulost, někdejší přátelství nebo nečekané spojenectví. "Vosa mě uchvátila svojí rafinovaností. Tím, jak je autorkou vystavěna. Ta hra je plná zvratů a různých dechberoucích odhalení. A jsou v ní napsány dvě skvělé, ale strašně náročné herecké úlohy, a to jsme prostě s dramaturgyní Ivou Šulajovou nemohli nechat ležet ladem," řekl režisér Kopecký.

Děj příběhu nechce inscenační tým prozrazovat. "Nemůžeme ani naznačovat. Což se nám samozřejmě nepodařilo dokonale, protože tím teď žijeme a někdy prostě potřebuje člověk něco sdělit svému okolí. V náznacích. Sama jsem před prvním přečtením měla jen pár informací a ráda jsem se nechala během čtení překvapovat," řekla Novotná, která hraje Heather.

Podle představitelky Carly je tématem hry především to, zda je člověku bližší laskavost či násilí. "A taky hodně narážíme na to, že se všechno naše chování a reakce odvíjí od toho, jaké vzorce se v dětství naučíme," uvedla Staňková.

Autorkou výpravy inscenace je Veronika Watzková, uherskohradišťští divadelníci využili překlad Barbory Hančilové. Premiéra je na programu v neděli 13. listopadu od 19:00 na Malé scéně Slováckého divadla na Mariánském náměstí. První repríza se uskuteční tamtéž v pátek 18. listopadu.

https://www.slovackedivadlo.cz/inscenace/vosa

Autor článku: ČTK: chv, hj