24.11.2022 09:59

Soubor kladenského divadla zkouší muzikál Na skle malované ve Slánského režii

Soubor kladenského divadla zkouší muzikál Na skle malované v režii Jaroslava Slánského. Premiéra bude v sobotu 3. prosince. Polská hudební inscenace vychází z tradičních lidových motivů, propojuje tradici se současností a mýtus s všední realitou, uvedla dnes v tiskové zprávě Dagmar Brandlová z kladenského divadla.

V příběhu zbojníka Jánošíka si zahraje prakticky celý soubor divadla a přidá se i několik hostů, mimo jiné v hlavní roli Roman Říčař, který je také autorem hudebního aranžmá. "Inscenace to bude poměrně náročná, jak na zkoušení a výrobu, tak i na provoz. Nechtěli jsme ale dělat žádné umělecké kompromisy, a tak se diváci dočkají skutečně výpravného díla s velkolepou scénografií i kostýmy a s živou kapelou,” řekl Slánský.

V dalších rolích se objeví například Jan Krafka, Jakub Hubert, Jana Zenáhlíková, Lenka Zbranková, Lukáš Pečenka a Barbora Hron Vovsíková. Autorem scény a kostýmů je Jozef Hugo Čačko, choreografii připravila Ivana Hannichová.

Na skle malované, jehož autory jsou Ernest Bryll a Katarzyna Gaertnerová, bude jedinou muzikálovou premiérou letošní divadelní sezony. Kladenský soubor v ní chystá ještě další čtyři novinky.

MDK

Autor článku: ČTK: sbe, dr; Foto převzato z webu divadlokladno.cz